← Alle nyheter

Konklusjon etter spørreundersøkelsen

Nå har vi gjennomført spørreundersøkelsen og vi har fått god respons, totalt 34 svar. Det er på tide å oppsummere og gjøre noen konklusjoner for å stake ut veien videre  for senteret.

Det er alltid interessant å få tilbakemeldinger. Og det er ikke alltid samsvar mellom de ideer vi som eiere har og de forventinger medlemmene har. Vi søker å tilfredsstille våre medlemmers ønsker

Fitnesspoint Aspøya treningssenter er et relativt lite senter. Befolkningsgrunnlaget i området er svært begrenset, følgelig vil det være begrenset hvor mye vi kan investere i nytt utstyr og fasiliteter.  Men vi skal sørge for at senteret gir et godt tilbud til våre medlemmer.

Synlighet og tilgjengelighet

De fleste synes at senteret er godt synlig. Man at det finnes noen som ikke senteret er synlig betyr at vi har en jobb å gjøre. Vi vil derfor sette opp et nytt skilt på utsiden samt at vil vi forbedre synligheten fra gangen i kjøpesenteret. 

Vi vil også åpne døra mot kjøpesenteret slik at det er mulig å låse seg inn herfra. Dette vil ta litt tid da ny dørautomatikk og adgangsløsning må bestilles og monteres.

Ut i fra et markedshensyn ville det vært ønskelig å åpne for innsyn fra gangen. Men dette er ikke noe som medlemmene ønsker og vi vil la folieringen på vinduene bli stående. Vi vil i stedet bedre skiltingen mot gangen

Renhold

Det er gledelig å se at våre medlemmer er svært fornøyd med renholdet av senteret

Utstyr

Da Aspøya er en liten plass og må vi være forsiktige med investeringer i nytt utstyr. Senteret ble åpnet med en kombinasjon av nytt og brukt utstyr. Vi vil derfor forbedre våre  vedlikeholdsrutiner .

Vi har akkurat nå tatt ut en tredemølle. Dette er gjort av smittevernhensyn. Ny tredemølle vil komme straks vi kan la tredemøllene stå litt tettere igjen. 

Vi vil BootyBuilder med en annen type Hip Thruster. Lårstrekk-maskinen (Leg Extension) begynner å bli slitt og vi bytter ut denne med en ny maskin.

Det er flere som ønsker seg et ekstra knebøystasjon (Half Rack). Dette behovet ser vi også og vi planlegger å etterkomme ønsket. Men for å få til dette blir vi nødt til å omorganisere senteret. Vær derfor litt tålmodig, ekstra Half Rack kommer i løpet av vinteren.  Det samme gjelder Dips-rack som noen ønsker seg. Dips-rack må bestilles og vår leverandør har dessverre ikke dette på lager akkurat nå. Vi setter Dips-rack i bestilling.

Ut over dette er det komme en rekke ønsker. Vi må være litt forsiktig både med hensyn til plass og økonomi. Det er ikke sikker vi kan tilfredsstille ditt ønske akkurat nå, men når vi har fått på plass ny Half Rack og Dips-rack vil vi se hva både plass og økonomi tillater.

Personlig trening

Av de som svarte er det noen som ønsker personlig trening. Vi vil se om vi finner noen som kan hjelpe oss med dette.

Til slutt vil vi si tusen takk til alle som tok seg tid til å svare. Vel møtt på trening

Bli medlem hos Fitnesspoint